Podolog Gliwice

Rekonstrukcja paznokcia Gliwice

Ubytki i uszkodzenia paznokcia mogą pojawić się z różnych przyczyn. Najczęściej są to stany chorobowe lub urazy mechaniczne, wynikające np. z noszenia zbyt ciasnych butów lub uderzenia stopą w twardy przedmiot. Uszkodzenie płytki paznokcia wiąże się często z bólem i dyskomfortem, czasem tak silnym, że zaburza to normalne funkcjonowanie. Co więcej, uszkodzona płytka paznokcia sprzyja powstaniu zakażenia, dlatego w przypadku, gdy dojdzie do urazu, warto udać się do podologa, który może zdecydować o wykonaniu rekonstrukcji paznokcia.

rekonstrukcja-paznokci
rekonstrukcja-paznokcia

Na czym polega rekonstrukcja paznokcia?

Wizyta w gabinecie podologicznym rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem i oceny ubytku czy uszkodzenia płytki paznokcia. Istnieje kilka metod rekonstrukcji płytki, jednak najczęściej wykonuje się tzw. imitację paznokcia przy pomocy odpowiednich materiałów do rekonstrukcji, takich jak żel czy akryl. Po nałożeniu i wygładzeniu masy podolog utwardza nowy paznokieć i nakłada na niego preparat regeneracyjny.

Rekonstrukcja paznokcia w Gliwicach

Wśród wskazań do wykonania rekonstrukcji paznokcia wyróżniamy:

  • uszkodzenie płytki w wyniku urazu;
  • uszkodzenie płytki po wyleczeniu grzybicy;
  • zbyt wolne odrastanie paznokcia;
  • wrastające płytki paznokciowe.
Należy pamiętać, że rekonstrukcji można dokonać tylko na wyleczonych paznokciach. Po zabiegu należy dokładnie przestrzegać zaleceń specjalisty, a w razie jakichkolwiek nieprawidłowości błyskawicznie skontaktować się z podologiem.

paznokcia-rekonstrukcja

Gabinet Podologiczny

Agnieszka Marchacz