profilaktyka & leczenie skóry i paznokci stóp


  Podstawowy zabieg podologiczny – polega na skróceniu paznokci, opracowaniu płytek paznokciowych, opracowaniu i oczyszczeniu wałów paznokciowych, usunięciu hiperkeratoz ze skóry stóp, wygładzeniu skóry stóp, nałożeniu odpowiednich preparatów. Czas trwania zabiegu: 1 do 2 godzin.

 

  Usuwanie odcisków/modzeli – polega na bezbolesnym usunięciu zmian za pomocą skalpela, dłuta podologicznego z ostatecznym wygładzeniem za pomocą frezów. Zabieg kończymy aplikacją preparatu uelastyczniającego skórę oraz założeniem odciążenia.

 

  Opracowanie pękających pięt/rozpadlin – polega na usunięciu zmian w okolicy pięt za pomocą skalpela, opracowanie szczelin dłutem podologicznym, ostatecznym wygładzeniu i założeniu opatrunku.  

 

  Terapia na brodawki – polega na maksymalnym oczyszczeniu okolic objętych przez brodawki, aplikacje preparatów przeciw brodawkom. Terapia obejmuje od 1 do 12 wizyt i wymaga współpracy ze strony Klienta.

 

  Wrastający paznokieć – w zależności od skali problemu stosujemy tamponady lub klamry ortonyksyjne. Tamponada jest to rodzaj opatrunku zakładanego pomiędzy wrastający paznokieć, a wał paznokciowy. Tamponada znosi uczucie ucisku, a nasączenie jej odpowiednim preparatem przeciwdziała stanom zapalnym tej okolicy. Klamra Ortonyksyjna jest rodzajem „aparatu prostującego” paznokieć. Zakłada się ją na płytkę paznokcia i odpowiednio formuje. Klamra unosi boki płytki paznokcia powodując, że zaczyna on prawidłowo rosnąć.

 

  Rekonstrukcja płytki paznokciowej – w przypadku całkowitej lub częściowej utraty płytki paznokciowej (choroba/uraz) możliwa jest jej odbudowa. W naszym gabinecie stosujemy profesjonalną masę do protetyki paznokcia UNGUISAN CLASSIC.